Historie

Napsat něco poutavého, ale ne nudného a přitom neunavovat letopočty je opravdu těžké. 
 
Myslím, že můžeme být pro ostatní tzv. čítankovým příkladem, protože jsme sbírali zkušenosti od dostihových koní, přes turistické haflingy, ČT a araby až po závodní westernová plemena americké painty a quartery. Byla to dlouhá cesta, která nás stála mnoho času a peněz. Ale jsme upřímně rádi, že jsme se se svou vytrvalostí a hlavně umíněností dostali tam, kde jsme dnes – do Zádveřic a do reiningu. 
Jsme malý rodinný sportovně-chovatelský ranč. Naše krédo je „Co přichází od srdce, má v životě největší cenu“

 Úctyhodný celoživotní výkon amerického plemene Quarter Horse nás naplňuje pokorou vůči nim, a proto jsme si dovezli základní chovné stádo klisen a hřebce právě z Ameriky. Naším cílem je odchovávat z vlastního stáda kvalitní sportovní koně. Cílem je připravit koně i klienty pro účast na westernových závodech v ČR a v zahraničí.

Za téměř dvacet let práce s různými koňmi a lidmi kolem nich ve vás zůstane mnoho poznání, které teď můžeme zúročit ve službách pro naše klienty…
 
Monika a Petr Julinovi
 
 

Historie

Historie
2000
01/01/2000

Tady to vše začalo

Myslím tím fyzicky, neboť v myšlenkách jsme hledali vhodné místečko už několik let pozpátku. Po dlouhém představování si nového ranče (fantazii jsme museli opravdu popustit zcela nezřízeně uzdu), jsme koupili v Zádveřicích (na trase Zlín-Vizovice-Vsetín) bývalou zemědělskou usedlost, která byla vyhořelá, rozpadlá a příšerně zarostlá. My jsme se ale do té „šílenosti“ zamilovali a už nás to neopustilo. Postupně několik let jsme opravovali, přistavovali a zkrátka zlidšťovali nové bydlení pro nás a naše čtyřnohé přátele. Po šesti letech únavných mašinériích s úřady, stavebními firmami a bankami se nám podařilo přestěhovat se.
2006
01/01/2006

Prvních 10 boxů naplněno

Naplnili jsme postupně prvních deset boxů a ranč začal ožívat koňským řehtáním.
2008
27/07/2008

Rozrůstáme se

Přibyla krytá jezdecká hala se zázemím pro dalších padesát koní, krytá kruhovka a venkovní kolbiště.
2009
01/01/2009

Jezdecká škola startuje

Celý sportovně-chovatelský areál westernového ježdění s jezdeckou školou je plně k dispozici všem zájemcům o westernový sport.
 
 

 

Facebook