Jezdecká škola

Od května roku 2008 byla do oficiálního seznamu jezdeckých škol České jezdecké federace zařazena i naše JEZDECKÁ ŠKOLA. V našem jezdeckém středisku působí hned několik velmi zkušených trenérů, za kterými jsou vidět výborné sportovní výsledky a se kterými můžete u nás trénovat.

 

CO NAŠE JEZDECKÁ ŠKOLA NABÍZÍ: Výcvik koní a jezdců

Nabízíme odborně proškolený personál každodenně pečující o koně a profesionálního jezdce s oprávněním trénovat koně i klienty. Výběru kvalitního a spolehlivého týmu lidí jsme věnovali hodně času a vybírali jsme z čistým svědomím, že jim s absolutní důvěrou můžeme svěřit tak citlivá a plachá zvířata, jakými jsou koně. Jejich poctivá práce se odráží na spokojenosti a zdraví našich čtyřnohých partnerů. Tak nás jedině mohou později podržet v hlučných závodních arénách a to dokážou jen svojí vyrovnaností spolu s výborným charakterem amerických quarterů. Proto chováme a cvičíme plemeno quarter horse. Pro jejich vyjímečnost a talent učit se a nikdy nezapomínat.

Proto ho doporučujeme začínajícím, dětem i dospělým.

Z našich vlastních zkušeností můžeme potvrdit, že nestačí mít dobrou vůli sportovat a mít koně „turisťáka“. To zkrátka nefunguje. Může se sebevíce snažit vyhovět vám, pro něj v krkolomných cvicích, jeho fyzické dispozice mu zkrátka nedovolí podat odpovídající výkon. Můžete se na takovém koni naučit základ, ale na postup to není.
Chcete jít dál? Začnete hledat kde. A tak jsme hledali i my. Tyto zkušenosti nás stály hodně peněz i času. My vás toho chceme ušetřit.
Pomůžeme vám se realizovat, naučíme vás i vašeho koně od A do Z jezdeckému umění, půjčíme vám školního koně pro výuku na omezenou dobu než si pořídíte vlastního, pomůžeme vašim dětem ve sportu uspět.
Náš profesionální tým vás podrží.

 

Výcvikové kurzy

U nás se můžete přihlásit do různých stupňů výcvikových kurzů westernového ježdění od základních pro začátečníky až po ty nejpokročilejší. Pro jezdce, kteří již absolvovali závody máme překvapení v podobě spoluúčasti zahraničních trenérů. Chceme se stát vaším sportovním střediskem, kde vás naučí o koně pečovat, ovládat ho, správně ho motivovat k lepším výkonům a hlavně mu porozumět. Jsou to naši partneři v aréně, ne cvičební nářadí. To mějme na paměti. Koňská duše je velmi zranitelná…

Výcvikové kurzy plánujeme dle potřeby časově omezené (víkend nebo týden), a nebo probíhající po celý rok formou každodenního tréninku klientů a ustájených koní.

Kurzy jsou cenově rozlišeny pro mládež do 18 let a pro dospělé.

Cena kurzu se skládá z vlastního výcviku, ubytování, stravování a případných odpočinkových akcí.

 

Kurz pro začátečníky a mírně pokročilé START
Kurz obsahuje 10 výcvikových lekcí. Výuka zahrnuje teorii – základy bezpečnosti, ošetřování koní a přípravu koně na výcvik – sedlání, uzdění aj. Výcvik probíhá na lonži, pokročilejší bez lonže v kruhovce a zaměřuje se na zvládnutí základních jízdárenských pobídek a pojmů.

Kurz pro středně pokročilé START II
Kurz obsahuje 10 výcvikových lekcí. Výuka zahrnuje základní práci s koněm na jízdárně – krok, klus a cval a zvládnutí základních jezdeckých pobídek. Základní příprava na lekce vybraných disciplín jako je reining, trail, pleasure, horsemanship aj. (zvládnutí přechodů z jednotlivých chodů, správné nacválání, couvání, orientace v prostoru, přesnost provedení pobídek).

Kurz pro pokročilé  I
Kurz obsahuje 10 výcvikových lekcí. Výuka zahrnuje práci s koněm na jízdárně – základy vybrané western.disciplíny – např. reiningových cviků (kruhy, rovné čáry, spiny, stopy,přeskok a couvání) popř. trailových cviků (všechny chody přes kavalety, můstek, branka, přeskok, ustupování a couvání).

Kurz pro pokročilé  II
Kurz obsahuje 10 výcvikových lekcí. Výuka zahrnuje práci s koněm na jízdárně – zdokonalování lekcí Pokročilí I

Kurz pro pokročilé amatér
Kurz je pořádán pro amatérské jezdce western.disciplín, kteří se zúčastňují závodů v ČR popř. v zahraničí. Výuka může být vedena ve spolupráci se zahraničním trenérem. Délka trvání většinou 3 dny v zimních měsících před sezónou.

Kurz pro pokročilé mládež
Kurz je pořádán pro mladé jezdce wester.disciplín do 18 let, kteří se zúčastňují závodů v ČR popř. v zahraničí. Výuka může být vedena ve spolupráci se zahraničním trenérem. Délka trvání většinou 3 dny v zimních měsících před sezónou.

Facebook