Jezdecká škola

Od května roku 2008 byla do oficiálního seznamu jezdeckých škol České jezdecké federace zařazena i naše JEZDECKÁ ŠKOLA. V našem jezdeckém středisku působí hned několik velmi zkušených trenérů, za kterými jsou vidět sportovní výsledky a se kterými můžete u nás trénovat.

 

CO NAŠE JEZDECKÁ ŠKOLA NABÍZÍ: Výcvik koní a jezdců

Nabízíme odborně proškolený personál každodenně pečující o koně a profesionálního jezdce s oprávněním trénovat koně i klienty. Výběru kvalitního a spolehlivého týmu lidí jsme věnovali hodně času a vybírali jsme z čistým svědomím, že jim s absolutní důvěrou můžeme svěřit tak citlivá a plachá zvířata, jakými jsou koně. Jejich poctivá práce se odráží na spokojenosti a zdraví našich čtyřnohých partnerů. Tak nás jedině mohou později podržet v hlučných závodních arénách a to dokážou jen svojí vyrovnaností spolu s výborným charakterem amerických quarterů. Proto chováme a cvičíme plemeno quarter horse. Pro jejich vyjímečnost a talent učit se a nikdy nezapomínat. Proto je doporučujeme začínajícím, dětem i dospělým.

Z našich vlastních zkušeností můžeme potvrdit, že nestačí mít dobrou vůli sportovat a mít koně „turisťáka“. To zkrátka nefunguje. Může se sebevíce snažit vyhovět vám, pro něj v krkolomných cvicích, jeho fyzické dispozice mu zkrátka nedovolí podat odpovídající výkon. Můžete se na takovém koni naučit základ, ale na postup to není.
Chcete jít dál? Začnete hledat kde. A tak jsme hledali i my. Tyto zkušenosti nás stály hodně peněz i času. My vás toho chceme ušetřit.
Pomůžeme vám se realizovat, naučíme vás i vašeho koně od A do Z jezdeckému umění, půjčíme vám školního koně pro výuku na omezenou dobu než si pořídíte vlastního, pomůžeme vašim dětem ve sportu uspět. Anebo vám nabídneme pronájem sportovního koně s veškerou péčí věnovanou vám jako jezdci, který si chce zkusit závodit.
Náš profesionální tým vás podrží.

 

JEZDECKÝ KROUŽEK pod záštitou Jezdecké školy

Jezdecký kroužek jsme otevřeli v roce 2017 jako přípravku pro děti, které se chtějí více dozvědět o koních a o všem, co ke koním patří. Kroužek pracuje vždy 5 měsíců od září do ledna a od února do června (mimo letní prázdniny). Vede ho Zuzka Čalová, která pro děti připravuje program na jednotlivé hodiny tak, aby se děti smysluplně vzdělávaly a krok za krokem zvládaly teorii a později i praxi pod vedením trenéra Tondy Solanského. Teorie odpovídá věkovému složení dětí, aby měly chuť do učení a poznávání pestrého života koní. Po 5ti měsících se koná vždy slavnostní ukončení, kde děti svým rodičům předvádějí, co se naučily a odnášejí si věcné odměny a diplomy o absolvování „malé jezdecké školy“.

 

WESTERNOVÉ DISCIPLÍNY: Jaké westernové disciplíny se u nás naučíte a kdo je učí?

REINING, HORSEMANSHIP, základní přiježděnnost – Tonda Solanský, několikanásobný Mistr a Vícemistr ČR

– trénuje koně i jezdce (amatéry, mládež), učí základy vč. postupu do tříd reiningu a horsemanshipu, příprava pro sportovní kariéru

– má velký cit a trpělivost ke koním

 

Novým členem našeho týmu a zároveň druhým trenérem se stal Marek Pečenka, který dlouholeté zkušenosti nasbíral převážně v zahraničí. Jeho klid a rozvaha při práci působí na koně velmi pozitivně.

 

PLEASURE, TRAIL, HORSEMANSHIP, SHOWMANSHIP at Halter, Halter vč. Hunter Under Saddle – Lenka Zdráhalová –
Multiple European Champion, Multiple Reserve European Champion, Multiple CZPHA Champion, Mistr ČR WRC, Czech WRC Champion

– trénuje koně i jezdce (amatéry, mládež) do all round tříd

– dlouhodobá praxe v zahraničí u trenérky Niny Leiner

– několikaměsíční praxe v Texasu, USA u jednoho z nejlepších světových all round trenérů Robin Frid show horses

– účast na kurzech u trenérů Butch Carse, Mark Shaffer, John Thomson, Matteo Sala aj.

 

Facebook